A miało być tak pięknie!

A miało być tak pięknie!

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Liczba stron: 284
Rozmiar 0,8 MB
Data premiery: 2019-05-15
Tytuł: A miało być tak pięknie!
Autor: Kalicińska Katarzyna , Kalicińska Małgorzata
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 284
Data premiery: 2019-05-15
Rok wydania: 2019
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32855357

Mika widzi, że droga na prostą wiedzie krętymi ścieżkami. Kocha na zabój, żyje na pełnych obrotach, wszelkie życiowe dramaty też przeżywa tak, jakby świat miał się właśnie zawalić. A kiedy świat miki rozpada się na kawałki, z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Opisała go wnikliwie i z humorem, inspirując się własnym zawodowo-towarzyskim doświadczeniem. małgorzata kalicińska, autorka bestsellerowych powieści: serii "rozlewisko", "zwyczajny facet", "trzymaj się, mańka!", "marianna na walizkach". Młoda, przebojowa, pełna ideałów, szuka kolorów w szarej rzeczywistości początku lat 90. wychodzi za mąż za młodu i zostaje matką. Wielka miłość się kończy. Jak mało kto zna świat telewizji i polskiego show-biznesu. życie trzeba umieć doprawić, a mika jest w tym mistrzynią! pełna energii i optymizmu opowieść o odwadze i przeciwnościach losu, które niespodziewanie otwierają drogę do szczęścia i spełnienia! dominika, dla przyjaciół mika, wszystko, co robi, robi na 100%. Mika odkrywa kulisy telewizji czasu wielkich przemian i galopującego kapitalizmu. Dziewczyna bierze się w garść, kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Poza tym czym byłoby życie bez lekkiego szaleństwa i odrobiny prowokacji, czym byłby sukces bez marzeń i ciężkiej pracy? w tle modny, nonszalancki i pociągający świat gwiazd lat 90. Zagląda na korytarze i do pokojów ówczesnej tvp. dwie kalicińskie to dobrany duet. katarzyna kalicińska, producentka seriali i programów telewizyjnych, autorka sukcesu serialu "dom nad rozlewiskiem". A miało być tak pięknie! Ebook. Opowiadają o trudnych życiowych sytuacjach i kobiecych rozterkach: jak pogodzić role żony i matki z marzeniami o zawodowym sukcesie, jak być dobrą siostrą i przyjaciółką, jak na nowo rozpalić żar w długoletnim związku. A że podobno to życie pisze najciekawsze historie, czasami wystarczy tylko obejrzeć się za siebie… . Ciocia katarzyny. razem stworzyły inspirującą i podnoszącą na duchu powieść, w której udowadniają, że nigdy nie wolno się poddawać, ale czasami warto zwolnić, by nabrać dystansu i nie zwariować. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe. ale kiedy w życiu miki robi się spokojniej, jej wewnętrzna wariatka zaciera ręce. A miało być tak pięknie! Pdf. Następne zmiany przychodzą wraz z pojawieniem się na horyzoncie nowej miłości.

Komentarze

Anonim

Anonim

Książka mnie nie zachwyciła. Często zastanawiałam się jaki był jej cel, mało zwrotów akcji, dziwne i nieprzewidywalne decyzje bohaterki. Ogólnie dość słaba pozycja, mimo ze czasami porusza poważne tematy.

Lulu

Lulu

Na wstępie muszę zaznaczyć, że kupując książkę nie oczekiwałam poważnej literatury, który zmieniłaby mi życie, tylko lekkiej lektury na lato. Niestety pomimo to książka rozczarowuje. Trzeba przyznać, że czyta się ją bardzo szybko, styl jest lekki i przystępny. Pomimo to powieść ma dwie duże powiązane ze sobą wady: Największym problemem jest fakt, że tak naprawdę w powieści chyba o nic nie chodzi, a przeciwności losu napotykane przez Mikę nic kompletnie nie wnoszą. Nie ma ani jednego zwrotu akcji, który zmusiłby czytelnika do chwili zastanowienia lub chociażby wstrzymania oddechu. I tak np. kłopoty małżeńskie nie są ani dla bohaterki, ani dla czytającego pretekstem do rozważenia prawdziwego znaczenia patrnerstwa i bycia razem na dobre i na złe. Posłanie syna do katolickiej szkoły mimo problemów przez fakt, że Mika jest ateistką)nie pociągają za sobą absolutnie żadnych przemyśleń o duchowości. Dodatkowe kilogramy po ciąży nie prowadzą do żadnego zastanowienia się nad zmianamy jakie wnosi w życie kobiety macierzyństwo oraz oczekiwaniami społeczeństwa wobec kobiet, itd, itd. Oczywiście nie chodzi o to, że absolutnie każde z tych zdarzeń powinno pociągać za sobą rozważania na poważne tematy. Ale może chociaż jedno? Fabuła powinne wszak zaiwerać jakiś zwrot akcji, dzięki któremu bohater dorasta i bierze odpowiedzialność za swoje życie. W tej powieści tak się nie dzieje, dostajemy za to ciąg wydarzeń jedno po drugim, i tak przez prawie dwadzieścia lat życia bohaterki. Druga wada powieści wynika z piewszej i jest nią główna bohaterka. Sam pomysł na postać Miki oraz umieszczenie początku akcji na początku lat 90. w środowisku telewizyjnym bardzo mi się podobał. Niestety pomimo upływu lat w trakcie trwania akcji bohaterka nie wydaje się w żaden sposób dojrzewać ani zmieniać, a jej wewnętrzne przemyślenia oraz wybory w wieku 30 lat pozostają na tym samym poziomie jak w wieku lat 19. Jak dla mnie uniewiarygadnia to ją i sprawia, że ciężko współczuć jej i identyfikować się z nią Podsumowująć, szkoda zmarnowanego potencjału. Mam nadzieję, że pozostałe książki Autorki są lepsze.

Aleksandra Dziura

Aleksandra Dziura

Dominika dla przyjaciół Mika to powiedziałabym kobieta, która zdecydowana jest tylko w pracy. Ma milion pomysłów na minutę. Właściwie, za co się nie złapie w pracy, to jej plany realizują się w 100%. Jednak to tylko praca. W życiu jest zupełnie inaczej. Nie radzi sobie również z krytyką i niechęcią innych do jej osoby. Jednak ma wierne grono przyjaciółek, do których może zwrócić się w każdej chwili, więc gdy ma chwilę słabości, wiernie dają jej wielkiego kopa mobilizacji do działania. Mika zakochuje się w wieku 19 lat, w artyście którego poznaje na próbach do spektaklu. Wszystko szybko się dzieje, zaraz zachodzi w ciążę i pod naciskiem rodziny, biorą również ślub cywilny, a i po pewnym czasie kościelny. Gdy urodził się ich synek Mateusz, Dominika podchodzi poważnie do roli matki, natomiast Janek jej mąż był przecież artystą, wolnym strzelcem, którego zamknięcie w domu i sprowadzenie do roli ojca było jak ucięcie skrzydeł. Toteż szybko znalazł bratnią duszę gdzie indziej, Mika nazywała ją Księżniczką. Dominika została sama z synkiem i musiała jakoś sobie radzić. Jednak gdy Jankowi coś nie wychodziło z Księżniczką, od razu wracał. Powiedziałabym, że Mika robiła wszystko, jak kazała jej rodzina i co było ,,dobre" dla dziecka, więc przyjmowała Janka z powrotem, mimo zdrady. W końcu powiedziała dość, na całe szczęście. Wzięła rozwód. Chciała ułożyć sobie życie. Zaczęła spotykać się ze znanym operatorem i między nimi naprawdę zrodziła się wielka miłość. Mieli wspólne pasje i marzenia. Tylko czy świat mediów nie wciągnął ich za bardzo? Postać Dominiki to tak naprawdę każdy z nas. Potrafimy szybko się zakochać, podjąć niewłaściwie decyzje i potem cierpieć. Zatracamy się w pracy i gonimy za pieniędzmi, sławą. Ta książka pokazuje dzisiejszy problem ludzi. Ważniejsza jest praca i prestiż niż rodzina. Na portalach każdy się lansuje i pokazuje to, co chce. Nie widzimy, jak jest naprawdę. Coraz więcej czasu spędzamy pisząc z kimś na portalach niż na realnych spotkaniach. Książka jest lekka i przyjemna. Mimo że to prawie 400 to czyta się ją szybko. Czcionka też jest odpowiednia i niemecząca. To moje pierwsze spotkanie z autorką i myślę, że jeszcze wrócę do jej wcześniejszych książek, których nie miałam okazji czytać. Okładka po przeczytaniu książki mogłabym uznać, że jest zbyt zwyczajna i trochę niepasująca do bohaterki, ale może o to chodziło.

Anonim

Anonim

Lekka i przyjemna!

Anonim

Anonim

fajna książka wciąga

Krystyna

Krystyna

Fajnie się czyta , fabuła wciąga . Nie mogę się doczekać części drugiej. Polecam

Zostaw komentarz