Kamerdyner 
(audiobook mp3)

Kamerdyner (audiobook mp3)

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Agora
Czas trwania: 13 godz. 57 min.
Rozmiar 1169,2 MB
Data premiery: 2018-09-21
Tytuł: Kamerdyner
Autor: Paliński Paweł , Piepka Mirosław , Pruski Michał , Klat Marek
Lektor: Kwiecień Grzegorz
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2018-09-21
Rok wydania: 2018
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 27063422

Kamerdyner (audiobook mp3) Ebook. Ich miłość musiała być burzliwa. I była. "kamerdyner" to powieść jakiej w polsce od lat nie było! świat, którego już nie ma. Nieznana, drastyczna zbrodnia. Losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Polacy mogli wreszcie świętować własną niepodległość, ale po krótkim czasie mieli znów ją stracić. kim jestem? – to pytanie będzie dręczyć mateusza krolla przez całe życie. „kamerdyner” to powieść napisana z rozmachem, ale też pełna małych wzruszeń. marita – niemiecka panienka z dobrego domu. Narastały konflikty między narodami, wybuchła i wojna światowa i kształt europy uległ zmianie. Kamerdyner (audiobook mp3) Pdf. Tak samo jak wielka historia, na której tle się rozegrała. Mateusz – kaszubski chłopak, który po śmierci rodziców trafia na wychowanie do pruskiego dworu. Polakiem, czy niemcem? synem koniuszego, czy jaśnie pana? bratem pięknej marity von krauss, czy zakochanym w niej kaszubem? wraz z nadejściem września 1939 roku od odpowiedzi będzie zależało również jego życie.  romans mateusza i marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia, ale przede wszystkim wierna faktom historycznym. .

Komentarze

emmfk

emmfk

Uwielbiam takie książki z tłem historycznym. Nie zawiodłam się. Odsłuchałam z wielka przyjemnością i teraz chętnie zobaczyłabym film. Polecam z całego serca

eddmilda

eddmilda

Wielowątkowa i ciekawa książka. Porusza historię Kaszub oraz relacje kilkupokoleniowej rodziny. Warta wysłuchania. Audiobook znakomicie przeczytany przez lektora.

bytniewska

bytniewska

Piękna poruszająca historia

Beata Włoch

Beata Włoch

Świetna literatura. Piękna opowieść. Polecam!

Anonim

Anonim

Świetna naprawde polecam

paulinkapolak-84

paulinkapolak-84

Ciekawa historia.

Agllo

Agllo

Bardzo wartościowa literatura. Warto zagłębić sie w historie bohaterów zmagających sie z realiami życia na terenach kaszubskich.

Zostaw komentarz