Zanim zawisną psy. Oxen. Tom 1

Zanim zawisną psy. Oxen. Tom 1

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Editio
Seria: Oxen
Liczba stron: 448
Rozmiar 0,1 MB
Data premiery: 2018-07-04
Tytuł: Zanim zawisną psy. Oxen. Tom 1
Seria: Oxen
Autor: Jensen Jens Henrik
Tłumacz: Stępkowska Edyta
Wydawnictwo: Editio
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 448
Data premiery: 2018-07-04
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26521992

Jedynym towarzyszem jego parszywego życia jest pies - tylko jemu ufa, tylko jego obecność toleruje. Łączy je jeden element: morderca zapowiadał swoje przybycie w szczególny, niezwykle makabryczny sposób... czy nielsowi i margrethe uda się powstrzymać falę zbrodni i dotrzeć do sedna ich tajemnicy? czy oxen oczyści się z podejrzeń? kto tak naprawdę stoi za serią okrutnych morderstw? pierwsza część trylogii "oxen" to inteligentna, intrygująca, mroczna opowieść, która na długo zapadnie ci w pamięć. Zanim zawisną psy. Oxen. Tom 1 Pdf. Czytaj i... Zanim zawisną psy. Oxen. Tom 1 Ebook. Tam wegetuje dręczony syndromem stresu pourazowego, utrzymując się ze zbierania butelek. Niestety, szybko się okazuje, że wybrał najgorsze z możliwych miejsc. kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk, właściciel pobliskiego zamku, oxen staje się głównym podejrzanym. Wspólnie z agentką margrethe franck odkrywa kolejne części przerażającej układanki. Czekaj na więcej. . Okazuje się, że niewyjaśnionych zabójstw było znacznie więcej. Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa. człowiek zagadka niels oxen, były żołnierz duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczany za odwagę, po powrocie z ostatniej misji w afganistanie zamieszkał w jednej z dzielnic kopenhagi. Pewnego dnia postanawia uwolnić się od wewnętrznych demonów i zaszyć się w głuszy, w lasach północnej jutlandii. Zaczyna się prawdziwy koszmar.

Komentarze

Kitty_89

Kitty_89

Na wstępie powiem, że nie jestem wielką fanką duńskich kryminałów. Ale tej serii byłam naprawdę ciekawa. Nie wiem czemu, ale po opisie myślałam, że to będzie coś w stylu Dana Browna. Nie do końca tak jest, ale też nie jest to klasyczny kryminał. Głównym bohaterem jest Oxen- były żołnierz, ogromnie zasłużony bohater wojenny, który jedyne czego chce to spokoju, a zostaje wciągnięty w środek ogromnej afery na szczycie władzy. I musi pomóc w rozwiązaniu jej. Były momenty kiedy nudziło mnie (szczególnie dla mnie kompletnie nie potrzebne wstawki ala Wikipedia), ale byłam ciekawa jak to się skończy. Podobało mi się również, że książka zbudowana jest z dużej ilości (dokładnie z 66) krótkich rozdziałów. Jestem tym typem czytelnika który musi skończyć rozdział, więc było to dla wygodne.

Edyta Giersz

Edyta Giersz

„Najbardziej święci zwykle okazują się największymi diabłami.” Niels Oxen jest byłym żołnierzem duńskich sił specjalnych. Dręczony syndromem stresu pourazowego zamieszkuje w głuszy, w lasach północnej Jutlandii mając nadzieję, że uwolni się od wewnętrznych demonów. Wkrótce staje się głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo wpływowego polityka. Aby oczyścić się z zarzutów zostaje wciągnięty w wir śledztwa i wraz z agentką Margrethe Franck próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania: kto i dlaczego zabił. Wraz z upływem czasu okazuje się, że to był dopiero początek serii zabójstw, a morderca zanim dokonał zabójstwa zapowiadał swoje przybycie w makabryczny sposób. Czy Nielsowi i Margrethe uda się znaleźć mordercę i czy oczyści się z zarzutów? „Zanim zawisły psy” to moim zdaniem doskonałe preludium do serii o Oxenie. Fabuła mimo tego, że obraca się w temacie polityki jest wciągająca od początku do końca. Autor serwuje nam mnóstwo tajemnic, do tego mnóstwo złożonych postaci, które wprowadza stopniowo i dosyć szczegółowo nam opisuje, a które zapewniają dodatkową dynamikę w książce. Sam Oxen jest niezwykle interesującą postacią. Początkowo poznajemy go jako trochę zagubionego, zmęczonego wojną człowieka, który pragnie jedynie spokoju. W miarę upływu historii dowiadujemy się o nim nieco więcej, dzięki retrospekcjom dostajemy obraz tego, jak wojna na niego wpłynęła i z jakimi demonami przychodzi mu teraz się mierzyć. Dzięki książce możemy przekonać się, jak potężni i wpływowi ludzie nie ponoszą kary za swoje działania i jak wykorzystują swoją władzę. To co zaczęło się od zwykłego morderstwa jest o wiele bardziej złożone niż się nam wydaje, coraz więcej wpływowych osób jest zaangażowanych w sprawę, a my już sami tracimy poczucie tego kto jest dobry a kto zły. Ze względu na to, że jest to początek serii, zakończenie pozostaje otwarte ale z całą pewnością autor pozostawia nas z tyloma pytaniami, że z chęcią sięgniemy po kolejny tom.

Anonim

Anonim

Historia, w którą wciąga nas autor zaczyna się w makabryczny sposób, bo od śmierci kilku psów, które, jak wskazuje sam tytuł, zostają powieszone. Wkrótce po nich w niewyjaśnionych okolicznościach giną ich właściciele, zostawiając za sobą masę pytań , a my zaczynamy się zastanawiać, co łączy wszystkie te śmierci ze sobą? Z dala od tego całego zamieszania (przynajmniej na początku) znajduje się Niels Oxen, duński żołnierz, były komandos elitarnego Korpusu Łowców. Człowiek wielokrotnie odznaczany za odwagę, którą wykazał się podczas licznych misji m.in. na Bałkanach, czy w Afganistanie; posiadający najwyższe odznaczenie wojskowe w kraju. Poznajemy go w dość kiepskim dla niego momencie. Wraz ze swoim wiernym druhem, białym samoyedem o zabawnym imieniu Mr. White opuszcza ulice Kopenhagi, w której to utrzymywał się ze zbierania butelek i wyrusza w podróż pociągiem do odległych lasów północnej Jutlandii, w których to zaszywa się, by na nowo odzyskać spokój. Niestety, przypadkiem znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i z weterana wojennego, dręczonego własnymi koszmarami z pola walki, staje po środku jeszcze większego dramatu. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo właściciela zabytkowego zamku i byłego ambasadora Corfitzena. Jak nie trudno się domyślić śmierć polityka, w dodatku tak wpływowego, posiadającego liczne kontakty w kręgach biznesowo-kulturowych stawia na nogi policję w całym kraju, wyznaczając do śledztwa ludzi z najwyższego szczebla duńskich organów ścigania. W ten sposób do śledztwa dołącza zespół PET pod kierownictwem Axela Mossmana. By oczyścić swoje imię i by w końcu zaznać upragnionego spokoju Oxen, wbrew swej woli, musi współpracować z ludźmi o niejasnych intencjach. Były żołnierz sam musi zdecydować komu może zaufać i tu zaczyna się prawdziwa gra, intryga rodem z rasowych szpiegowsko-gangsterskich kryminałów. "Zanim zawisły psy" to pierwsza część trylogii Oxen, która wciągnie czytelnika w wir mrocznych intryg i spisków na najwyższych szczeblach władzy. J.H. Jensen w swoim stylu łączy gatunki, zaskakując czytelnika nowymi zwrotami akcji. Zamiast klasycznego kryminału dodajemy zawirowania polityczne, garść tajemnic i ciągle podsycaną atmosferę strachu. A wszystko to w samym sercu jutlandzkich lasów, które przyglądają się temu wszystkiemu, jak cisi zabójcy. "Zanim zawisły psy" to nie tylko wyrazisty bohater, Niels Oxen, ale cała masa tajemnic do odkrycia, na które każdy wielbiciel kryminałów po prostu czeka z niecierpliwością. Czy ją polecam? Oczywiście, że tak. I zabieram się za 2 tom. Autor: Eli Całość czytaj na https://czytamytu.blogspot.com/

Inga Ochocka

Inga Ochocka

Książka była niezwykle wciągająca. Główni bohaterowie są bardzo charyzmatyczni a ich współpraca, choć nie bez problemów, układa się dobrze. Historia kryje za sobą skomplikowany polityczny spisek i ciekawi mnie jak w kolejnych częściach zostaną rozwiązane wątki rozpoczęte w tej powieści. Pozycja obowiązkowa dla fanów kryminałów.

Rafał

Rafał

Zaiste

Anonim

Anonim

Książki jeszcze nie czytałem. Ba! Nawet jej nie pobrałem. Jedyne co mogę napisać o tym ebooku: na pewno ma zerową wartość opałową :-)

ewa

ewa

Dobra książka nadająca się do spędzenia wieczoru , ale lepiej nie być samemu w domu . Wciąga bardzo .

Zostaw komentarz