Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Karakter
Liczba stron: 198
Rozmiar 1,6 MB
Data premiery: 2017-05-11
Tytuł: Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Autor: Wicha Marcin
Wydawnictwo: Karakter
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 198
Data premiery: 2017-05-11
Rok wydania: 2017
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21419034

Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad.  wyczulona na słowa, nie pozwalała sobą manipulować, w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Rzeczy, których nie wyrzuciłem Ebook. Rzeczy, których nie wyrzuciłem Pdf. co zostaje po śmierci bliskiej osoby? przedmioty, wspomnienia, urywki zdań?  narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Była odważna."w tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie." marcin wicha . Była trudna.

Komentarze

talli

talli

Świetna. Do wielokrotnego wracania. O relacjach, wspomnieniach, z których pozlepiana jest pamięć. Wzruszająca, momentami niezwykle zabawna. Na długo z nami zostaje.

Wit

Wit

Nostalgiczna, wzruszająca, przepięknie napisana książka o tym co minęło, a co zostało w naszej pamięci, po odejściu rodziców, o ulotności chwil i książkach, które nas definiują i towarzyszą w różnych momentach życia.

Zostaw komentarz