Spod zamarzniętych powiek

Spod zamarzniętych powiek

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 235
Rozmiar 33 MB
Data premiery: 2017-02-16
Tytuł: Spod zamarzniętych powiek
Autor: Bielecki Adam , Szczepański Dominik
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 235
Data premiery: 2017-02-16
Rok wydania: 2017
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21053573

Byleby nie górnikiem” ‒ usłyszał od ojca młody adam bielecki. Jeśli wcześniej się nie zabije. ta książka to pierwsza pełna opowieść adama bieleckiego o jego drodze z górniczych tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą gaszerbrum i i broad peak. Dorosły adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej. . Spod zamarzniętych powiek Ebook. adam bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Spod zamarzniętych powiek Pdf. W dramatycznych historiach tych wejść bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w himalajach i karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością. „możesz zostać w życiu, kim chcesz. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz.

Komentarze

a.nowak

a.nowak

Dla mnie bardzo ciekawa książka- być może dlatego, że zupełnie mi nieznana tematyka. Fascynująca opowieść o górach, ludziach, walce. Szkoda, że życie dopisało do niej taki tragiczny ciąg dalszy.

apeszek

apeszek

Książka ciekawa. Niestety duże zastrzeżenia mam do stylu pisania. Niestety nie każdy powinien się zabierać za pisanie. Fajnie byłoby oddać to jakiemuś dziennikarzowi, który by wzbogacił wspomnienia Bieleckiego w sferze "artystycznej"

Anonim

Anonim

Świetna wciągająca historia

Aldona Skoniecka

Aldona Skoniecka

Przygody Adama, jego samozaparcie i dążenie do realizacji celów jest imponujące. Tak młody mężczyzna z taką pasją i takim doświadczeniem to jak można by nie być zachwyconym książka. Nigdy nie lubiłam zimy, alpinizm mnie nie interesował ale książkę przeczytałam w dwa dni. Zdecydowanie szóstka z plusem

Sarine

Sarine

Interesująca, osadzona w realiach wspinaczkowych, dająca do myślenia.

dzuwunia

dzuwunia

Fantastyczna! Świetnie się czyta, a przy tym niezwykle interesująca! Pokazuje z jednej strony praktykę himalaizmu, wskazując na mnóstwo ciekawostek, a z drugiej emocje, uczucia, myśli...

szelkoza

szelkoza

Dobra książka. Plusem są kody do strony intenretowej, gdzie można zobaczyć filmiki z wypraw opisanych w książce.

kbag

kbag

Wciągająca opowieść nie tylko o wyczynach Adama Bieleckiego i nie tylko :)

Agata Woźniak

Agata Woźniak

Kupiłam podczas choroby jsko ebook- trzyma w napięciu. Bardzo starannie wydana pozycja

Dominika

Dominika

Ciekawa lektura. Dobrze się czyta. QR kody prowadzące do filmików - bomba!

Anonim

Anonim

Wciągająca książka o człowieku z wielką pasją. Adam Bielecki jest bez wątpienia najlepszym współczesnym polskie himalaistą w stu procentach kochającym to, co robi, dlatego książka jest napisana z zaangażowaniem. Polecam. Szybko i przyjemne się czyta.

Anonim

Anonim

Zasługuje na 5 gwiazdek lecz obszerny rozdział w którym Adam gęsto tłumaczy się za Broad Peak już nie. Stad tylko 4 gwiazdki. Wpierw ratujesz swoje życie potem dbasz o innych w takich warunkach. Dla mnie to sprawa bezdyskusyjna. Każdy z nich wiedział na co się pisze.

Gusia

Gusia

Książka dla wszystkich tych, którzy są ciekawi tego, jak wygląda wspinaczka w Alpach i Himalajach. Polecam.

Ewelina

Ewelina

Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Opowieść o niesamowitej pasji, w której jest miejsce na wszystkie emocje...

Bartosz Tomczyk

Bartosz Tomczyk

Super opowiesc o wielkiej pasji bez zadecia. Tak przyjemnie sie czyta, ze dokupilem jeszcze kilka pozycji w tej tematyce choc sam nie jestem pasjonatem himalaizmu w praktyce 😉

Zostaw komentarz