Pani Noc. Mroczne intrygi. Tom 1

Pani Noc. Mroczne intrygi. Tom 1

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Seria: Mroczne intrygi
Liczba stron: 830
Rozmiar 0,9 MB
Data premiery: 2016-03-30
Tytuł: Pani Noc. Mroczne intrygi. Tom 1
Seria: Mroczne intrygi
Autor: Clare Cassandra
Tłumacz: Szypuła Wojciech, Strzelec Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 830
Data premiery: 2016-03-30
Rok wydania: 2016
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19362366

Pani Noc. Mroczne intrygi. Tom 1 Ebook. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? i czy faerie naprawdę na to pozwolą? oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii cassandry clare, „mroczne intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody nocnych łowców. . Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy nocnych łowców. Emma carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć. wraz ze swoim parabatai, julianem blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe los angeles, od sunset strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach santa monica. nocni łowcy z los angeles są głównymi bohaterami powieści „pani noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu cassandry clare zatytułowanego „mroczne intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „dary anioła”. minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „mieście niebiańskiego ognia”, po których nocni łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Pani Noc. Mroczne intrygi. Tom 1 Pdf. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce… jakby mało było tych komplikacji, brat juliana mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich.

Komentarze

Justyna Pachulska

Justyna Pachulska

Kolejna książka autorki Clare Cassandra. Przeczytałam wszystkie i każdą polecam.

honorata

honorata

Spod pióra tej autorki każda książka, jest świetna . Historia ciekawa co za tym idzie książka wciągająca i godna polecenia.

Katarzyna

Katarzyna

Panią Noc czytało się w przeważającej części przyjemnie, lekko. Poza oczywiście w/w nawiązaniami do przeszłości. Problem jest w rtm, że nic mnie nie zaskoczyło. Brakło tego czegoś, co charakteryzowało wcześniejsze książki pisarki. W trakcie lektury miałam wrażenie, iż autorka powiela pomysły, schematy znane m.in. z Darów Anioła. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z Nocnymi Łowcami, prozą Cassandry Clare będzie to z pewnością nowość, ciekawe, porywające. Trzeba autorce przyznać, iż potrafi pisać, wciągnąć czytelnika w fabułę...o ile przymknie się oko na wtręty dot. przeszłości.Jednak dla osób znających wcześniejsze książki Clare, będzie to niejako wtórnik, przyjemny, zapewniający relaks, ale nie porywający.Sam pomysł na fabułę ciekawy, chociaż nie ukrywam, nie porwał mnie na tyle, żebym nie mogla odłożyć książki na kilka godzin. Ciekawe są pojedyncze elementy np. spisek, śledztwo, liczne nawiązania do literackich klasyków i kilka innych spraw. Jednak sama akcja rozwija się tak wolno, iż miałam wrażenie, że przypomina rozpędzającego się żółwia.Minusem jest (jak dla mnie) wątek miłosny i rozterki (maksymalnie infantylne, na poziomie gimnazjum) bohaterów.Minusem jest także przeogromna ilość bohaterów. Podziwiam, że Clare nie gubi się w nich, że jej się nie mylą.Nie ukrywam, spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego. Poprzednie dwie serie przygód Nocnych Łowców czytałam kilka lat temu. Być może zmieniłam się ja, zmieniły się moje oczekiwania. Pani Noc to nie najgorsza lektura, ale też nic nadzwyczajnego. Sami musicie zdecydować, czy po nią sięgnąć.

Zostaw komentarz